Haber

Almanya’da Personel Açığı Açılıyor: Yeni Başlayanlar İçin ve Tavsiye Edenler İçin Bonuslar Var!

Almanya kalifiye işçi bulmak için kesenin ağzını düzgün açtı. Hekimlerden sonra artık bilinçli olarak hemşireler var. Alman hükümeti yeni başlayacak hemşirelere 8000 euro’luk “hoş geldin ikramiyesi” verecek. Hatta kendilerini tavsiye edenlere ikramiye vereceklerini bile açıkladılar.

Almanya’da vasıflı işgücü açığı o kadar arttı ki her alanda uzman işçi bulmak için kese açıldı.

Devlet hükümetlerine, hastanelere, çeşitli kurumlara, okullara, bakanlıklara, profesyonellere ikramiye verir. Türk doktorların akın ettiği Almanya şimdi de hemşire istiyor.

Sözcü’den Ali Gülen’in haberine göre; Arkadaş, tanıdık veya akrabası olanlara ve işe yeni katılanlara “terfi” veya “hoş geldin bonusu” verilecektir.

Kişinin Alman vatandaşı olması için çalışması bir kural değildir. Yeterince Almanca bilen kişiler Türkiye’den “çalışma vizesi” ile gelebileceklerdir. Bunun için iş başvurusuna olumlu yanıt verilmesi ve ardından davetiye ile çalışma vizesine başvurulması gerekmektedir. B1 veya B2 seviyesinde Almanca bilgisinin kanıtlanması da bir kuraldır. Sadece sağlık bölümünde değil, eğitim alanında da yeni işe başlayacaklara ikramiye verilecek.

Birçok havalimanı işletmeciliği de havalimanına ve uçuş görevlisi getirenlere ikramiye sözü veriyor. Ayrıca uzman teknik eleman da aynı haklardan yararlanacaktır. İş daveti almaları halinde Almanya Ulusal Vizesi veya Mavi Kart ile ülkeye gelebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu