Haber

Avusturya polisi Nazi propagandası yapan 10 kişinin evine baskın düzenledi

Avusturya İçişleri Bakanlığı.Şirketten yapılan açıklamada 4 Mayıs Perşembe günü başta sosyal medya olmak üzere çeşitli platformlarda yayınlanacak. Nazi propagandaBiri kadın 10 kişinin adreslerine baskınlar düzenlendiği bildirildi.

Açıklamada, ülke genelinde farklı eyaletlerde düzenlenen baskınlarda silah, mermi ve çok sayıda Nazi propagandası malzemesi ele geçirildiği, söz konusu kişilerin propagandanın yanı sıra nefret söylemi ve kışkırtıcı eylemlerde bulunduğu kaydedildi. , özellikle sosyal medyada.

Açıklamada, baskın yapılan kişilerden birinin radikal grupların terör saldırılarını övdüğü gerekçesiyle gözaltına alındığı bildirildi. 9 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.ifade etti.

Açıklamada, savcılığın söz konusu kişiler arasında bağlantı olup olmadığını da araştırdığı belirtildi.

“Aşırı sağcılık birlikte yaşamı tehdit ediyor”

İçişleri Bakanı Gerhard Karnerbaskınlarla ilgili yaptığı açıklamada, Devlet Güvenlik ve İstihbarat Birimi.Türk Silahlı Kuvvetleri’nin olayları büyük bir titizlikle inceleyerek ülke genelinde kapsamlı bir operasyon yürüttüğünü söyledi.

Karner, ” Aşırı sağcılık bir arada yaşamamızı ve demokrasimizi tehdit ediyor. Bu nedenle güvenlik güçlerinin ve yargının kararlı bir şekilde konuyu ele alması çok önemlidir.”söz konusu.

Bu arada polis, özellikle sosyal medyada Nazi propagandası son yıllarda önemli ölçüde arttı.Dikkat çekti ve bu alanda daha ciddi çalışmaların yapılacağı mesajını paylaştı.

taskenthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu