Yaşam

Barbie temalı tabut üretilmeye başlandı: ‘Gerçek bir Barbie gibi dinlenebilirsiniz’

El Salvador’daki Alfa ve Omega Cenaze Evi, Barbie resimleriyle süslenmiş pembe tabutlar üretmeye başladı. Cenaze evi sahibi Isaac Villegas, Temmuz ayında “Barbie” vizyona girmeden önce pembe bir tabut seçeneği sunduğunu ancak “Barbie” filminin “çılgın” tabutların kumaş astarlarını oyuncak bebek resimleriyle süslemesi için onu teşvik ettiğini söyledi.

ABC News’te yer alan habere göre cenaze evinin sahibi Villegas, tabutlarla ilgili konuşurken “Bu trendi yakalamamız gerektiğini düşündüm ve başardık” ifadesini kullandı. Villegas, Barbie tabutları için tanıtım kampanyası başlattığını ve bunlardan 10 adet sattığını belirtti.

‘DAHA FAZLA PEMBE TABUT HAZIRLAYACAĞIZ’

Barbie temalı tabutların satılması, 10 kişinin hızla bu tabutlara gömüldüğü anlamına gelmiyor. El Salvador’daki pek çok insan gelecekteki cenazeleri için ön ödemeli bir paket satın almayı tercih ediyor.

Villegas, bir yıl öncesine kadar ailelerin siyah, kahverengi, beyaz veya gri gibi geleneksel tabut renklerini tercih ettiğini ancak geçen yıl ilk pembe tabutu sattığını anlattı. Villegas, “İnsanlar istediği için daha fazla pembe tabut yapacağız” dedi.

Ekvador’daki cenaze evi Funeraria Olivares, TikTok’ta 21 Temmuz’da yaptığı paylaşımla Barbie temalı tabutunun reklamını yaptı. 1,5 milyondan fazla izlenen görselde “Gerçek bir Barbie gibi dinlenebilirsiniz” ibaresi yer aldı. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

haber-silivri.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu