Haber

Büyükşehir, tatilde Defne’ye mutluluk getirdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bayramda Defne’yi unutmadı. Burada birçok etkinlik düzenleyen Büyükşehir, Defne’nin çocuklarına çifte ziyafet veriyor.

Depremin çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için yoğun çaba sarf eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda Hatay Defne’de çeşitli etkinlikler düzenliyor. Depremden etkilenen Defne’ye 23 Nisan coşkusunu yaşatan Büyükşehir, çocukları adeta mutluluktan doyuruyor.

  

ÇADIRLARDAN ŞEKER TOPLADILAR

Defne’de Büyükşehir’in sorumlu olduğu Çadır Kent’te düzenlenen iki bayram coşkusunda çeşitli oyun ve etkinliklerle çocukların yaşadıkları travmanın hafifletilmesi ve beyin sarsıntısı psikolojisinden uzaklaştırılması amaçlanıyor. Bu kapsamda Ramazan Bayramı ve 23 Nisan coşkusu çocukların çadırları dolaşıp şeker toplamasıyla başladı. Etkinlik defne çocukları, kortej ve palyaçolarla başladı. Çocukların bu hareketi Çadır Kent’e moral ve memnuniyet getirdi. Çadır sakinleri çocukları kucaklayarak teşekkür etti.

 

“İYİ TATİLLER KOCAELİ”

Defneli çocuklar, ikinci memleketleri olarak gördükleri Kocaeli’nin bayramını da kutlamayı unutmadı. Burada başta çocuklar olmak üzere tüm vatandaşların çok sevdiği Kocaeli Büyükşehir için çocuklar gönül oluşturdu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile Kocaeli’ye bayram ilanı gönderdi.

 

ÇOCUKLAR ÇOK EĞLENDİ

Ayrıca alanda çeşitli maskotlar, yüz boyama ve balonlar dağıtıldı. Mısır, horoz ve pamuk şekerin de ikram edildiği ziyafette, Defneli çocuklar gün boyu tarlaya kurulan şişme oyun parklarında doyasıya eğlendi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu