Teknoloji

ChatGPT artık kim olduğunuzu ve hatta ne istediğinizi bilecek

ChatGPT’nin en yeni özelliği, biraz daha az yazmanız için geliştirildi. Buna “özel talimatlar” denir ve chatbot’unuza her zaman sizin hakkınızda bilmesi gerekenleri ve sorularınıza nasıl yanıt vermesini istediğinizi söylemesi için bir yer sağlar.

Bu özellik beta sürümündedir, ChatGPT’nin çalıştığı her yerde çalışır ve artık İngiltere ve AB dışındaki her yerdeki ChatGPT Plus aboneleri tarafından isteğe bağlı olarak kullanılabilir.

OpenAI’de çalışan model davranışı ve ürün Joanne JangOnun örneğinde, ” öğretmenseniz, özel talimatlarınıza ‘Üçüncü sınıfa ders veriyorum’ yazabilirsiniz, böylece Ay hakkında her ilginç gerçek sorduğunuzda, bot cevabını doğru yaş grubuna göre ayarlar.‘ diyor.

Kullanıcıların özel talimatlarını tam olarak nasıl oluşturacaklarını ve ChatGPT’nin bunları nasıl yorumlayacağını söylemek hala zor. Bir anlamda, bu talimatları eklemek yalnızca sorgunuzun karmaşıklığını artırır, bu da ChatGPT gibi bir aracı hataya veya uydurmaya daha yatkın hale getirebilir.

Son olarak, özel talimatların daha dinamik ve etkileşimli olabileceği söyleniyor. ChatGPT’ye kendinizden bahsederken, bire bir sizi öğrenmeli ve tüm bu bilgilere kolayca ulaşıp, istediğiniz gibi ayarlayabilmelisiniz. OpenAI ayrıca, özel talimatlarınızın sistemin güvenlik araçlarını geçersiz kılmayacağından emin olmak istiyor. Şirket ayrıca kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri talimatlarınızdan ve sorularınızdan çıkarmaya çalışacağını taahhüt eder.

habergulyali.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu