Haber

CHP’li belediyede skandal! Deprem yardımına giden AFAD gönüllüsünü kovdular

    Haber7-Özel

Türkiye 6 ŞubatGeçen yüzyılın en büyük felaketlerinden birini yaşadı. Kahramanmaraş merkezlimeydana gelen 2 depremde binlerce bina yıkıldı. Onbinlerce insanın enkaz altında kalmasının ardından bölgeye ülkenin ve dünyanın dört bir yanından arama kurtarma ekipleri sevk edildi.

BELEDİYE ÇALIŞANI AFAD GÖNÜLLÜSÜ OLARAK BIRAKILDI

Depremin hemen ardından Aydın Büyükşehir Belediyesi CHP’li Bursa’nın spor kompleksinde cankurtaran görevinde bulunan Gürkan Can, bölgeye gitmek için Valiliğe başvurdu. Daha erken AFADEğitimlere katılarak Destek Afad gönüllüsü olan Can, Aydın Büyükşehir Belediyesi yılında üstlerinden sözlü izin almıştır. Can, valilik onayının ardından Malatya’da enkaz altında kalan vatandaşlarımızı kurtarma çalışmalarına katıldı.


GERİ DÖNDÜĞÜNDE KOVULDUĞUNU ÖĞRENDİ

Malatya’da 6 gün boyunca arama kurtarma çalışmalarında yer aldı Gürkan Can13 Şubat Pazartesi günü Aydın’a döndü. Gürkan Can Deprem bölgesinden döndüğü gün kendisine gönderilen bir SMS ile şaşkına döndü. Can, sabah saatlerinde aldığı mesajla belediyedeki iş sözleşmesinin feshedildiğini öğrendi.

‘Farklı bir nedeni var’ SÖYLENDİ

topikal Haber7Gürkan Can ile konuşan “Deprem bölgesinden geldiğim gün kovulduğumu öğrendim. Aldığım mesajda Malatya’ya gittiğim gün yani 7 Şubat’ta kovulduğum yazıyordu. Sonra tekrar mesaj geldi. “Sigortalı çıkışınız iptal edilmiştir” diyerek tekrar “48 patron tarafından işten çıkarılmanız nedeniyle” mesajı geldi. “yapıldı”söz konusu.

Görevden alınmasıyla ilgili amirleriyle görüştüğünde şaşkına döndüğünü söyleyen Can, “Üstlerimle görüştüm ve bana ‘Sizi kovma nedenimiz farklı’ dediler.söz konusu.

“ORADA ZOR GÜNLER GEÇİRDİM AMA kovdular”

Gürkan Can, belediyenin kendisini işten çıkarmasına çok üzüldüğünü belirtti. “Orada çok zor günler geçirdim. Enkazdan dirileri, ölüleri çıkardık. Şimdi rüyalarıma giriyorlar. Ama geldikten sonra kovulduğumu öğrenince üzüldüm.”şeklinde konuştu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu