Haber

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, 6 kişilik masadan ayrılacağı dedikodularına sert tepki gösterdi: Birileri fedakarlık yapıyor.

GEZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. “Akşener 6’lı masayı dağıtıyor” telaffuzunu hatırlatan parti başkanı, gündemdeki tartışmaya şu sözlerle yanıt verdi; “Bu çok farklı. Yumuşak ‘acaba’ mesajı vermem söz konusu değil. O halde burada ‘Her an gidebilir’ anlayışını oluşturmaya çalışanlara bakarsanız, çok farklı. Muhalefetin yanında görünen çok kişi var. Bir an önce kaldıralım mı?’ Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu arada seçmenini konsolide edebilmesi için bilinçli mi yoksa bilinçsiz mi yaratılan bir istifa?

“Hakkımızda çok önyargı vardı”

Ben de her seferinde ‘Hayır’ diyorum. Yani benim kadar davet alıp da bu konuda ‘hayır’ diyen yok. Her şeyin farkındayım, Gülhane Parkı’ndayım. Orada ilginç bir durum var, bir şey fark ettim. Bizim hakkımızda birçok ön yargı var. Fedakarlık yapıyorlar, yani ben kalkarsam birileri o masadan kalkıyor.

“İŞE BAŞLARSAM HERKES YANACAK”

Akşener, konuyla ilgili “kimden bahsediyor” sorusuna yanıt verirken, “Muhalefeti örgütlemeye çalışanlardan bahsediyorum. Yani bir şekilde ikna mı edilmek isteniyor? Bilmiyorum” ifadelerini kullandı. onlar hakkında henüz çalışmadım. Bak çalışmaya başlarsam herkes yanar”.

“İçlerinde aydınlar ve kanaat önderleri de var”

Muhalefeti örgütlemeyenlerin ortasında aydınlar, kanaat önderleri ve akademik kadrodan isimlerin olduğunu öne süren Akşener, bunun kendisini şaşırttığını kaydetti. 6’lı puan tablosunun 3 görevi yerine getirmek için oluşturulduğunu belirten Akşener, “Onun için kuruldu. Sonradan ittifaka dönüşürse o başka bir şey, şu an ittifak değil. güçlendirilmiş bir parlamenter sistem, seçim güvenliği ve aday belirleme.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu