Haber

Jandarma Genel Komutanlığı Mahmut Tanal hakkında suç duyurusunda bulundu

Jandarma Genel Komutanlığı, Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy İlçesi’nde yaşananlar nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal ve 2 jandarma çalışanı hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

Jandarma Genel Komutanlığı, Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy Mahallesi’nde meydana gelen olaylarla ilgili açıklama yaptı. CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal hakkında kabahatle suç duyurusunda bulunulduğu ve talimatlara aykırı olarak görev yerinden ayrılan 2 jandarma personelinin görevden uzaklaştırıldığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy Mahallesi’nde Muğla 1. İdare Mahkemesi ve İzmir Bölge İdare Mahkemesi kararıyla 24 Temmuz 2023 tarihinde Muğla Orman Bölge Müdürlüğü tarafından saha çalışmalarına başlandı. Orman Müdürlüğü ve kanuna uygun olarak alınan önleyici tedbirler ile kolluk güçlerini tahrik etmek, saldırmak ve direnmek isteyen 40 provokatör ve aktivist Milas Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla gözaltına alınırken, zanlıların isim işlemleri sürüyor. Jandarma Genel Komutanlığı tarafından, kanuna aykırı hareket eden jandarma personeli oldukları tezinin araştırılması için bölgeye idari soruşturma komisyonu görevlendirildi. Milletvekili Mahmut Tanal’ın provokatif ve etik dışı davranışları karşısında açığa alındı.Tarihi şan ve şerefle dolu Jandarma çalışanına saldırgan ve provokatif davranışlarda bulundu. Kahraman Türk jandarmasına yönelik asılsız ve aşağılayıcı söylemleri nedeniyle, Milletvekili Mahmut Tanal hakkında yetkililere yanlış yapılmış olup, hukuki süreç kararlılıkla takip edilecektir.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu