Yaşam

Kartepe’de 5. Bilim ve Çocuk Şenliği

Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen “Bilim ve Çocuk Şenliği”nde çocuklar doyasıya eğlenecek.

Kartepe Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği 5. Bilim ve Çocuk Şenliği’nde çocuklar doyasıya eğlenecek. 13.00-18.00 saatleri arasında Kartepe Kent Meydanı’nda gerçekleşecek olan festivalde ring seferleri de yapılacak.

FESTİVAL İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Her detayın düşünüldüğü güçlü içeriği ile çocuklarımız unutulmaz bir gün yaşayacak. Kartepe Belediyesi Kent Meydanı’nda yapılacak 80’li ve 90’lı yılların eğlence, bilim, sanat, sokak oyunları gibi etkinliklerle çocuklar doyasıya eğlenecek.

EĞLENCE VE BİLİM CADDESİ

Yarış simülatörleri, akıl-zeka oyunları, langırt, küçük golf, sokak satrancı, yüz boyama, sosis balon, bilim caddesinde Genç Akademi standı, FETEM, Robotik Kodlama ve 3D Yazıcı, Kartepe’den Uzaya, Teknoloji “Sıvı mı Katı mı?” , “Çileğin DNA’sı”, “Zil Çalmadan Çemberi Geç” ve “Jellibon Yakıtı” etkinlikleri atölye ve deney alanında yapılacaktır.

80’LER 90’LAR SOKAKLARI VE SANAT

Bilim ve Çocuk Şenliği’nde sanat ve 80’ler 90’lar sokağı kurulacak. Sanat caddesinde kurulacak bilezik atölyesi (Türk Bayrağı temalı), ahşap çerçeve, tabak boyama, ahşap kuklalar, kil objeler, rüzgar gülü, fotoğraf ve uçurtma atölyelerinin yanı sıra Kartepe’nin yeni kahramanları Kiraz ve Kestane’nin standı da açılacak. yer almak. 80’ler 90’lar Sokağı’nda seyyar salıncaklar, çikolata dağıtımı, topaçlar, misketler, 80’ler ve 90’lar oyuncakları yer alırken, seksek gibi sokak oyunları oynanacak.

GÜNLÜK TEKLİF

Kartepe 5. Bilim ve Çocuk Şenliği’nde patlamış mısır, pamuk şeker, salça ve çikolata ikramları yapılırken, çocuklar şişme oyun setleri, animasyon gösterileri ve akülü robotlarla keyifli vakit geçirecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu