Haber

Kılıçdaroğlu, TRT konuşmasını sosyal medya hesabından paylaştı.

Millet İttifakıCumhurbaşkanlığı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TRT’de yaptığı konuşmayı sosyal medya hesabından yayınlayarak, “TRT zamanımı o TRT sansürcülerinin sesi olmak için kullandım” dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün TRT’de yaptığı propaganda konuşmasının görüntüsünü Twitter hesabından “TRT zamanımı o TRT sansürcülerinin sesi olmak için kullandım” ifadesiyle paylaştı. Kılıçdaroğlu, TRT’de yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“TRT HER GÜN HATA İŞLERİ: Sevgili halkım; TRT, kamu yayıncılığını siyasi iktidardan bağımsız kılmak için kurulmuştur. Halk için, halkın doğru, tarafsız ve doğru habere ulaşması için vardır. Ama bugün TRT, iktidar partisinin yayın organı haline geldi. Halbuki haberler Alma özgürlüğü temel bir haktır. Bu hak, demokratik toplumlarda toplumun gerçek bilgi almasını sağlar. TRT, kendi ilke ve mevzuatına aykırı yayın politikasıyla her geçen gün hata yapmaktadır. Halkın vergileriyle geçinmekle birlikte, devletin yönlendirmesiyle devletin propagandasını yapmaktadır. Atamalar yanlı yayın yaparak halkın haber alma hakkını ihlal etmektedir. TRT gerçekleri halktan saklıyor.

DEVLET TELEVİZYONUMUZUN SİZLERDEN GİZLEDİĞİ GERÇEKLERİ ANLATACAĞIM: Peki, TRT sizden ne saklıyor? Bugün propaganda yapmak için burada değilim. Devletimizin televizyonunun sizden sakladığı gerçekleri size anlatacağım. Bana ayrılan zamanı gerçek insanların gerçek hikayelerini anlatmak için kullanacağım. Bugün onların sesi olacağım. Bugün ben sustum, konuşma sırası onlarda. Geçen yıl Ankara’da elektriği kesilen İbrahim’in misafiriydim. İbrahim Bey bana ‘Çocuk Esirgeme Kurumu’nda büyüdüm, çöp toplayarak geçimimi sağladım, şimdi simit satıyorum’ dedi. “Elektriğim gitti” dedi. TRT faturalarını ödeyemediği için karanlığa mahkûm edilen milyonlarca vatandaşımızı size gösterdi mi? Göstermedi.

MADEN FELAKETİNE DİKKAT: Bartın maden faciasında hayatını kaybeden Rıdvan’ın ailesini ziyaret ettim. Oğlu Emrullah’ın kederli gözleri kalbime bıçak gibi saplandı. TRT hayatını kaybeden 41 madencinin haberini verdi mi? Yapmadı. İlgisizliği, denetimsizliği, sorumsuz aileleri, çalışanlarının can güvenliğini sağlayamayanları anlattı mı? Yapmadı.

Yıllardır adalet aramak için nöbet tutan, Şanlıurfa’da iktidar partisi adayının kardeşleri ve yakınları tarafından eşi ve iki çocuğu öldürülen Emine Şenyaşar’a sarıldım. TRT, Emine’nin bitmeyen gözyaşlarını halkımıza gösterdi mi? Göstermedi.

TRT SİZE DEPREM MAĞDURLARINI ANLATTI MI? 8 Şubat’ta Hatay Samandağ’daydım. ‘İçeride annem, erkek kardeşim ve babam var. Ses çıkarıyorlar. Termal kamerada da ısı var. TRT ekranlarında bize ‘Ama girecek ekipman yok’ diye bağıran gencimizi gördünüz mü? görmedin Vatandaşlarımızın ‘Devlet nerede, AFAD nerede’ diye bağırdığı görüntüler yayınlanıyor mu? Hayır, yayınlanmadı. Çöpten ekmeğini çıkaran ve ekmek teknesi gasp edilen kağıt işçilerinin deposuna gidip çaylarını içtim. Baver bey bana uğradığı haksızlıkları anlattı. Gerçekten üzgünüm. TRT size ‘Biz kirli olabiliriz ama içimiz gül bahçesiyiz’ diyen kağıt işçilerinin yaşadıklarını anlattı mı? Yapmadı.

UNUTMAYAN KUDDUSİ OKKIR: Ergenekon kumpası ile hayatı yargılanan Kuddusi Okkır’ın evine gittim. Beni vakarla karşılayan Sabriye Okkır Hanım’ı ekranlarınızda gördünüz mü? görmedin ‘Süt ineğimi kesip krediyi öderim’ diyen Meliha Hanım’a ne demeli? Onu da görmedin. TRT, 73 yaşında Kazdağları’nı savunan Hanife Hanım’ı halkımızın beğenisine sunuyor; Suyunu, toprağını yani hayatını korumak için canla başla mücadele eden vatandaşlarımızı gösterdi mi? Göstermedi.

KPSS mezunu olmasına rağmen atanmayan Salihcan’ın hikayesine sözde haberinde yer verdi mi? Yapmadı. İdealist hareketin en değerli evlatlarından olan ve sokakta uyuşturucu tacirleri tarafından vahşice katledilen Sinan Ateş’in eşini ve bebeklerini mi gösterdi? TRT’de Ateş Ailesi’nin hikayesini dinlediniz mi hiç? dinleyemedin Seyahat Parkı davasında haksız yere tutuklanan şehir plancısı Tayfun Kahraman tutuklandı. Hapse girmeden önce kızı Vera’ya son sarılışını gördünüz mü? görmedin Göstermediler.

TRT SON 7 YILDA BENİ SADECE BİR KEZ DAVET ETTİ: TRT beni son 7 yılda sadece bir kez davet etti. Bu sefer millet televizyonunda bana ayrılan zamanı, sesi kısılan, hikayesi anlatılmayan milyonlarca insan gerçekleri duysun diye kullanmak istedim. Çünkü bu onların tercihi. Bu seçimde aday oldular. Ekmeği, suyu, geleceği çalınan 85 milyon aday. Kaybettiği sevincini yeniden kazanmak isteyen herkes adaydır. Her birimiz; Refah, barış ve adalet özlemiyle adil ve insancıl yeni bir teşkilat kurmaya adayız. 14 Mayıs’ta sadece bana değil, adalet arayan herkese oy vereceksiniz. Bu ülkenin onuruyla çalışan ama anlaşamayan insanlarına oy vereceksiniz. Kendiniz, sevdikleriniz ve geleceğimiz için oy vereceksiniz. Bu çürümüş düzeni değiştireceksiniz. Her zaman hak ettiğimiz düzeni birlikte kuracağız. Unutmayın sevgili halkım; Birlikte kazanacağız.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu