Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Özdağ’a destek kararı sonrası tek cümlelik paylaşım: Cehennemin kapılarını kapatacağız

28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yarışacak olan Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan ile Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu ittifaklarını güçlendirmek için çalışmalarını sürdürüyor. İlk tur seçimlerde oyların yüzde 5,17’sini alan ATA İttifakı’nın adayı Sinan Oğan, Erdoğan’a desteğini açıklarken, ATA İttifakı’nın ana bileşeni Zafer Partisi’nin Genel Başkanı Ümit Özdağ, Erdoğan’a desteğini açıkladı. bugün Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerdi.

“KILIÇDAROĞLUMU 2. TURDA DESTEKLEYECEĞİZ”

Kılıçdaroğlu ile kameraların karşısına çıkan Özdağ, “Kemal Bey ile görüştük, sığınmacıların geri dönmesi gerektiğini söyledi. Kendisiyle fikir birliğine vardık. Zafer Partisi olarak 2. Tür Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz” dedi.

“CENNETİN KAPILARINI KAPATACAĞIZ”

Özdağ’ın kararının ardından Kılıçdaroğlu, sosyal medyada tek bir cümle paylaştı. Kılıçdaroğlu, “Cehennemin kapılarını kapatacağız.” terimleri kullandı.

AK PARTİ’DEN ÖZDAĞ’IN KARARINA İLK TEPKİ

Öte yandan Özdağ’ın Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini açıklaması AK Parti’nin tepkisini çekti. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Açıklama yaptılar, şimdi bu şekilde ittifaka imza atıyorlar. Masadakilerle işler ters gidiyor. Kılıçdaroğlu gelirse milli güvenlik sorunu çıkar. Şimdi geldi.” çıktı ve Kılıçdaroğlu’nu destekledi. HDP’ye mi, Zafer Partisi’ne mi katıldı?” “Yalan söylüyor, açık olması gerekiyor. Avrupa’daki aşırı sağla neredeyse aynı seviyede açıklamalar yapıyor. Kimse böyle bir etki beklemiyordu.” söz konusu.

habercivril.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu