Ekonomi

Kimyasal bulunmadığına dair raporumuz var.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’nın 2023 bütçeleri TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.

Genel Kurul’da bütçe ile ilgili konuşmaların ardından soru-cevap kısmına geçildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “şehit olan Alevi askerin cenazesine katılım olmadığı” tezini gösterdiği fotoğrafla yalanladı. Akar, “Türk Silahlı Kuvvetlerinde asla din, etnik, mezhep ayrımı yapılmaz.”

“Dışarıdan kimseyi kabul etmiyoruz”

Akar, kimyasal silah argümanlarının telaffuzuna ilişkin olarak, “Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak egemen, bağımsız bir devletiz. Kendimizi kontrol etme ve değerlendirme kapasitemiz var. Dışarıdan kimseyi kabul etmiyoruz.”

Bazı milletvekillerinin ‘kimyasal silah’ iddialarına ilişkin ‘önyargılı ve ön yargılı’ söylemlerde bulunduklarına dikkati çeken Akar, “Her şeye rağmen 24 Kasım’da ne olur ne olmaz diye bir heyet oluşturduk. Gidip incelemelerini ve ölçümlerini yaptı. Verileri verdiler. Sağlık Bakanlığı laboratuvarına, hiçbirinde kimyasal madde bulunmadığına dair rapor aldık” dedi. dedi.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının 2023 yılı bütçeleri kabul edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu