Haber

Narlıdere’de Nazım Hikmet Gecesi

Narlıdere Belediyesi dünyaca ünlü şairimiz Nazım Hikmet’i 121. yaş gününde şiirleriyle andı. Narlıdere Belediyesi ve ‘Şiir Kalbimizde, Şiir, Edebiyat ve Kültür Platformu’ işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte Nazım Hikmet’in en sevilen eserleri seslendirildi.

Narlıdere Belediyesi evrensel ödülümüz Nazım Hikmet’i ölümsüz eserleriyle andı. Nazım Hikmet’in 121. doğum gününde Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen etkinlikte şairin dünyalara mal olan şiirleri Narlıderelilerle buluştu. Narlıdere Belediyesi ile işbirliği içinde düzenlenen ve ‘Şiir Kalbimizde, Şiir, Edebiyat ve Kültür Platformu’ adlı etkinliği Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin de takip etti. Mavi Gözlü Dev’in en sevilen eserlerinin Tabiat Eryarar’ın gitar konseri eşliğinde hayat bulduğu gece, vatandaşlardan büyük alkış aldı.

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Türk edebiyatının değerli ismi Nazım Hikmet’in bir halk şairi olduğuna değinerek, “Nâzım Hikmet, sadece özgünlüğüyle öne çıkan, düşüncelerini kağıda döken bir şair, hikâye ve romancı değildi. Eserlerinde tüm insanlığa hitap ettiği ve dünyayı kucakladığı için evrensel değerimizdi. Nazım Hikmet hayatı boyunca halktan, yani bizden biri olmuştur. Düşünceleri toplumda her zaman bir karşılık bulmuştur. Nazım Hikmet’i 121. yaş gününde rahmet ve özlemle anıyorum. Bu gecede emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

“Şiir Gönlümüzde, Şiir, Edebiyat ve Kültür Platformu Lideri Metin Soydeveli, Nazım Hikmet’in bu toprakların yetiştirdiği en büyük mükafatlardan biri olduğunu belirterek, “Nâzım Hikmet’in iç dünyasına yaptığı yolculuk, evrenselliği ve vatanseverliği bizleri ağırladı. Narlıdere Belediyesi olan bu gecede. ‘Teşekkür ederiz’ dedi.

ŞİİR GECESİNE KATKI SAĞLAYANLAR

Metin Soydeveli, Dilek Aksel, Birhan Akarsu, Aydın Yavuzer, Aygül Eroğlu, Birhan Akarsu, Dilek Aksel, Ekrem Keleşoğlu, Eleattin Demirbaş, Elif Çırak, Senem Türkaydın Elmalı, Gülizar Atan, Hüsnü Sönmezer, Kadir Karpuz, Kemal Kantar, Masal Elmalı, Metin Soydeveli, Muhittin Alım, Nurcan Kemaneci, İsmet Almaz, Nurdan Yaveroğlu, Suna Yılmaz, Süreyya Türkaydın, Şerif Kutludağ, Turan Gülel, Türkan Bardakçı, Yasemin Yazgan ve Ümral Erol.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu