Haber

NASA, UFO iddialarını inceledi: Heyetten ilk basın toplantısı

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) 2022’deki ‘tanımlanamayan uçan cisim’ (UFO) iddialarını incelemek üzere oluşturduğu 16 kişilik uzman heyet, önümüzdeki haftalarda açıklanacak rapor öncesi bugün ilk basın açıklamasını yaptı.

Reuters’in bildirdiğine göre, fizik ve astrobiyoloji de dahil olmak üzere çeşitli alanlardan uzmanlardan oluşan bir heyet, sınıflandırılmamış UFO gözlemlerini ve sivil hükümet ve ticaret departmanlarından toplanan diğer verileri incelemek için Haziran 2022’de kuruldu. NASA’dan yapılan açıklamaya göre, bugünkü 4 saatlik halka açık oturumun odak noktası “NASA’nın bağımsız ekibinin bu yaz bir rapor yayınlamadan önce yapacağı son değerlendirmeler” olacak.

“KAYNAĞIN DÜNYA DIŞINDAN OLDUĞUNA İLİŞKİN KANIT YOK”

Daha önce ABD hükümeti tarafından askeri ve ulusal güvenlik yetkililerinin özel ve iç değerlendirmesine bırakılan UFO konusu, 2022 yılında kurulan heyet ile NASA çatısı altında ilk kez böyle bir soruşturmanın konusu oldu. NASA’nın araştırması, ABD Savunma Bakanlığı’nın UFO’lar üzerine yaptığı araştırmadan bir başka çalışma oluşturdu.

Haziran 2022’de uzman heyetini açıklayan NASA yaptığı açıklamada, “tanımlanamayan olağandışı olayların kaynağının dünya dışı olduğuna dair bir kanıt olmadığını” belirtmişti. NASA’nın basın toplantısını resmi Twitter hesabından takip etmek mümkün. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu