Ekonomi

Rusya’da sıkıyönetim ilan edildi

Rus paralı askerlerden oluşan Wagner kümesi tarafından dün gece başlatılan isyan dünyada büyük yankı uyandırdı. Putin isyancılara “hainler” derken, Wagner güçleri gerçeği Moskova’ya doğru itmeye çalışıyor. Zaman zaman sıcak çatışmalar da yaşanırken, Rusya lideri Putin, sıkıyönetim ihlali nedeniyle 30 gün tutukluluğa izin veren yasayı imzaladı.

Rusya Devlet Başkanı Putin, isyanı bastırmak için katı sistemler uygulamaya başladı.

30 gün tutukluluk

Buna göre, maddeyi ihlal eden vatandaşlara 500 ila bin ruble para cezası veya 30 güne kadar tutuklama; Bu maddeyi ihlal eden görevdeki kişiler 1.000 ila 2.000 ruble para cezasına veya 30 güne kadar gözaltında tutulmaya tabidir. İhlalin araç kullanılarak işlenmesi halinde araca yetkililer tarafından el konulacağı öngörülür. Belgenin eklerinde belirtildiği üzere, bölgelerdeki federal yürütme organları ve şubeleri, bölgelerdeki yürütme organları ve sıkıyönetim sağlayan askeri komuta ve kontrol organlarının yetkilileri, ihlal edenleri tutuklama hakkına sahip olacak. sıkıyönetim.

“Hainler bedelini ödeyecek”

Dün gece Rus paralı asker grubu Wagner’in lideri Prigojin’in Rus ordusunun Wagner güçlerini cephe gerisinden vurduğunu iddia etmesi Rusya’da kafa karışıklığına neden oldu. Rusya Savunma Bakanlığı, Prigojin’in tezlerini yalanladı ve hakkında soruşturma başlattı. Putin ise kameraların karşısına geçerek isyancılar için “Bedelini ödeyecekler, vatan hainidirler” dedi. Prigojin ise Moskova’ya gerçekleri ileteceklerini belirterek, “Teslim olmaya niyetimiz yok” ifadelerini kullandı.

golmarmarahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu