Haber

TFF’den açıklama: Somut bilgi ve belgeleri paylaşın

Türkiye Futbol Federasyonu, Galatasaray ve eski hakem Erman Toroğlu’nun geçtiğimiz günlerde ortaya attığı iddialara ilişkin açıklama yaptı.

TFF’den yapılan açıklamada, bu iddialarla ilgili somut belgeler ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurulması gerektiği vurgulandı.

“Gerekli tedbirlerin alınacağını belirtiyoruz”

TFF’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, federasyonun futbolun etik kurallar çerçevesinde oynanmasına ve kulüpler arasında adil, şeffaf ve tarafsız rekabet kurallarının oluşturulmasına öncelik verdiği belirtilerek, şöyle konuştu:

Öte yandan bazı futbol paydaşlarının medya aracılığıyla Türkiye Futbol Federasyonu ve ilgili kurullarına ilişkin kaosu körükleme riski taşıyan açıklamalarını da dikkatle takip ediyoruz. Türkiye Futbol Federasyonuna, ilgili heyetlerine veya herhangi bir spor kulübüne ait bir iddianın gündeme getirilmesi talep edilmesi halinde; Türk futbolunu yapay gündemlerden uzak tutmak, doğrulanmamış haberlerle kamuoyunu meşgul etmemek ve kimseyi zan altında bırakmamak adına; İlgili tezlerin somut bilgi ve belgeleriyle birlikte Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti Başsavcılığı ile paylaşılması gerekmektedir. Söz konusu tezlerin ancak yetkili kurumlarca doğruluğu teyit edildikten sonra kamuoyuyla paylaşılabileceğini, Türkiye Futbol Federasyonu olarak gerekli işlemlerin yapılacağını, bu sayede sadece hakaret amaçlı açıklamaların önüne geçileceğini belirtmek isteriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu