Yaşam

Tuba Büyüküstün’ün balmumu heykeliyle yan yana gelmesi görenlerin ayırt etmesi zor oldu

ünlü aktris Tuba Büyüküstün ‘ın balmumu figürü Taksim’de bulunan Madame Tussauds İstanbul koleksiyonuna dahil edilmiştir. Ünlü isim, bugün düzenlenen özel açılışta heykeliyle ilk kez bir araya geldi.

İKİ YILDA HAZIRLANIYOR

Figür yapılırken İstanbul’da özel bir fotoğraf stüdyosunda sanatçının 360 derecelik açıyla yüzden fazla fotoğrafı çekildi ve vücut taraması yapıldı. Yüz ve vücut ölçüleri alındı; Sanatçının diş yapısı, saç, ten ve göz rengi gibi özellikleri belirlendi. Geçen yıl figürün yapıldığı Londra’ya giden oyuncu, sanatçılarla buluşarak göz, ten ve saç renginden örnekler aldı. Tam iki yılda hazırlanan heykel, bugün özel bir açılışla sergilenmeye başlandı. Heykeliyle aynı saç modelini yaparak kamera karşısına geçen Tuba Büyüküstün büyük ilgi gördü. Heykel ile Büyüküstün’ü yan yana görenler, ayırmakta güçlük çekti.

“SANATÇILAR BÜYÜK İŞ YAPARDI”

Heykeliyle ilk kez bir araya gelen Büyüküstün yaptığı açıklamada, “2 yıllık bir çalışmaydı. İlk kez sizinle gördüm. Çalışmaların ortasında Londra’ya gittim ve heykeltıraşla tanıştım. Yıllar önce balmumu heykelimi yapmam için teklif almıştım ama işlerimin yoğunluğundan fırsat bulamamıştık.Tam zamanı. Sanatçıların harika bir iş çıkardığını düşünüyorum.”

Sağda Tuba Büyüküstün için hazırlanan heykel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu