Yaşam

Yetimhanede Büyüyen Gelinim Mutfakta’nın Sunucusu Nursel Ergin Yaşadıklarını İlk Kez Anlattı!

Kanal D ekranlarında yayınlanan sevilen yarış programı Gelinim Mutfakta’nın neşeli sunucusu Nursel Ergin, yetimhane günlerinde yaşadıklarını ilk kez gözyaşları içinde anlattı. Ergin’in kıssası ise izleyen herkesi derinden üzdü.

Acun Ilıcalı’nın sunduğu “Var mısın Yok musun” programıyla ekranlara adım adam Nursel Ergin uzun yıllardır özellikle yemek programlarının vazgeçilmez sunucuları arasında yer alıyor.

Son olarak da Kanal D’nin sevilen programı Gelinim Mutfakta’nın sunuculuğunu üstleniyor başarılı isim.

Programdaki sevinçli ve minnoş hallerini de çok seviyoruz ama bu sefer Nursel Ergin, son kısımda anlattıklarıyla hepimizi derinden üzdü.

Ergin, yetimhane günlerini ve annesiyle tanışma öyküsünü “Ben de annesiz büyüdüm.” diyerek gözyaşlarıyla anlattı.

“Ben 1 yaşında abim 2 yaşında… Ayrılmışlar annem ve babam” diyen Ergin, “Bizi annem almaya çalışmış ama anne tarafı istememiş. Ben de bunu bu kadar açık ilk defa anlatmış olayım. Çok acı aslında anlatacağım şeyler.”

“Annem bizi alıyor gidiyor annesinin yanına. O taraf “Ben seni çocuklu mu gönderdim?” diye kabul etmiyor. Annem geri dönüyor bizimle birlikte. Annem geri döndüğünde babaannem bu sefer onu almak istemiyor.”

‘Yaşı küçük ne yapsın kadın? Bizi avluya bırakıyor. ‘Çocukları bari alın’ diyor.’

“Babam birazcık alkolik. Sonra biz babamla sürünmüşüz sokaklarda beraber. Bir sürü kişi bizi istemiş, babam bizi almış yuvaya götürmüş. Aklınca bizi öyle koruduğunu düşünmüş.”

‘Ben annemi hiç tanımadım. Benim içimde hep bir kor. “Annem kim benim? “Ben neden bu kadar neşeliyim? “Acaba anneme mi benziyorum…”

Ben “Annemi bulacağım” dedim. Gittim annem Afyon’da yaşıyor. Evlenmiş, bir sürü çocuğu olmuş. Bizi unutmuş. O da izliyorsa onu üzmek için söylemiyorum bunları. 27 yaşında falanım. Anneme gittim, düştü bayıldı.”

‘Ben düşüp bayılınca kızdım ona. Ben daha güçlü olmasını bekliyordum. Kalktı, hiçbir elektrik olmadı. Bana krep yaptı, bana geldi, ben ona gittim, torunuyla tanıştı. Güya hiçbir şey olmamış üzere.’

“Sonra annem bizimle kalmak istedi. Bir sürü çocuğu var. E bu çocuklar ne olacak. Ne kadar alışmış değil mi çocuk bırakmaya? O zaman benim için annem bitti çünkü annelik çok kutsal bir şey ve sana karnına düşen çocuğa sahip çıkacaksın.”

“Kızmıyorum ona ama o kadar eksik kaldım ki… Herkesin saçı yapılı kurdeleli. Bizim saçımız hep bitli olduğu için hep erkek tıraşı. Şimdi bunları nasıl silebilir ki annem? Bendeki bu duyguyu hiç kimse silemez. Büyüdükçe düzelir zannettim bazı şeyler ama giderek büyüyor.”

O anları buradan izleyebilirsiniz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu