Ekonomi

CHP lideri Kılıçdaroğlu SPK’ya gitti

Sermaye Piyasası Kurulu’nu sosyal medya hesaplarından eleştiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, deprem bölgesini ziyaretinin ardından SPK’ya gitti.

Kılıçdaroğlu, SPK önünde açıklamalarda bulundu. CHP lideri şu ifadeleri kullanmıştı: Deprem bölgesine gitmeden önce Sermaye Piyasası Kurulu’na gelip küçük tasarruf sahiplerinin nasıl para kaybettiklerinin detaylarını başkandan öğreneceğimi belirtmiştim. Dün gece deprem bölgesinden geldim. Bu sabah buradayım. Önce Sayın Cumhurbaşkanı görüşecek diye aldılar ama sonra Sayın Cumhurbaşkanı görüşmeyi reddetti. Anladığım kadarıyla saraydan gerekli izni alamamış.

Bunu açıkça belirtmek isterim. Türkiye’de kimsenin soyulmasına asla ama asla izin verme geleneğimiz yok. Özellikle moloz temizlenmeden önce enkaz altında İnsanlar uyurken deprem bölgesinde yaşayan küçük tasarruf sahiplerinin soyulmasına asla izin veremem. Açık ve net olarak söylüyorum, sallanan bölgede yaşayan 380 bin kurtarıcı soyuldu. Beyin sarsıntısı sırasında bir kişinin soyulması ne anlama gelir? Bunu bir kurum yapıyorsa, bir kurum çatısı altında yapılıyorsa herkesin itiraz etmesi gereken bir tablo bu. Bu ülkede kimse evsiz değildir. Cumhuriyet kurulunca ‘Cumhuriyet yetimler içindir’ denildi. İnsanlar deprem bölgesinde bir hayat daha kurtarmaya çalışırken 380 bin küçük tasarruf sahibinin depremde soyulmasını asla kabul etmiyorum. Açıkça söylüyorum, lider istifa etmeli.

hamamozu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu