Haber

Muğla’dan depremzedelere destek sürüyor

Muğla’da “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta depremlerden etkilenen bölgelere yardım amacıyla başlatılan kampanyalara ve kente getirilen afetzedelere destek sürüyor.

Menteşe merkez ilçede vatandaşlar, kurum ve belediye tarafından Valilik bağış ve ana dağıtım deposuna getirilen yardım malzemeleri tasnif edilerek kolilere yerleştirildikten sonra tırlara yüklenerek deprem bölgesine gönderiliyor.

Türk Kızılayı Muğla ve Menteşe şubeleri, ilçedeki konutlara yerleşen 503 depremzedenin kuru gıda, hijyen ve giyim ihtiyaçlarını karşılıyor.

Sabahın ilk saatlerinde Kızılay şubesinde göreve başlayan görevliler ve gönüllüler, AFAD’ın gönderdiği listeden mağdurları tek tek arayarak taleplerini alıyor.

Talepler doğrultusunda hazırlanan paketler gruplar halinde depremzedelerin evlerine ulaştırılıyor.

Türk Kızılayı Menteşe Şube Başkanı Kenan Gürbüz, gazetecilere, facianın ilk gününden itibaren gönüllülerle hummalı bir şekilde çalıştıklarını söyledi.

Fethiye, Marmaris ve Bodrum

Fethiye İlçesinde Kaymakamlık koordinasyonunda tüm kurum, kuruluş ve vatandaşlar tarafından getirilen gıda, giyecek, battaniye, ısıtıcı ve hijyen malzemeleri. Spor Salonda ve belirlenen yardım toplama merkezlerinde toplanır. Toplanan malzemeler ilçede misafir edilen depremzedelere dağıtılıyor.

Marmaris’te Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın (SYD) kampanyası kapsamında Çamdibi İlçesi’ndeki Karayolları 26. Şube Şefi Marmaris Huzurevi deposunda bağış kabulü devam ediyor.

SYD ekipleri vatandaş, dernek ve kurumlardan gelen yardımları listeleyip sınıflandırdıktan sonra tırlarla Muğla Valiliği’ne ulaştırıyor.

Bodrum ilçesinde yardım malzemeleri Konacık Mahallesi’ndeki Heredot Kültür ve Bodrum Gençlik Merkezlerinde toplanıyor.

Kaymakamlık ve Bodrum Belediyesi işbirliğiyle yürütülen yardım programıyla toplanan yardımlar, AFAD aracılığıyla tırlarla afet bölgesine gönderiliyor.

dinarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu