Haber

Hatay depreminde enkaz altından eski yaşamlarına ait eşyalar arandı.

Enkaz üzerinde eski yaşamlarıyla ilgili eşyaları aradılar.

HATAY – Hatay’ın depremin meydana geldiği Antakya ilçesinde yaşayan Ramazan Erkuş ve kızı Defne Erkuş, evlerinin enkazında üzülerek eski yaşamlarına ait eşyalarını aradılar.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde 11 il arasında en büyük yıkım Hatay’da meydana geldi. Antakya ilçesinde enkaz altında kalan vatandaşların hayalleri ve yaşamları yerle bir oldu. Depremzede Ramazan Erkuş ve kızı Defne Erkuş da Kurtuluş Caddesi Şeyhali Mahallesi’ndeki ağır hasar gören ve yıkılan evlerinin enkazında eşyalarını aradı. Yaslı baba ve kızı, üzülerek de olsa eşyalarını enkazdan çıkardı.

“Kurtarmak çok zor ama gitmesi 1 dakika sürmedi”

Ramazan Erkuş, 40 yıldır çalıştıkları eve 1 dakikada gittiklerini belirterek, “Şu anda bulunduğumuz alan kendi evim, bu evden çıkmamız çok zor. Kimse çıkamaz.” deprem anını kelimelerle anlatın büyük şoklar yaşadık duvardan duvara vurdu bizi ne yaptığımızı bilmiyorduk evden ne yaptığımızı bilmiyorduk çıkarken enkaz önümüze yığıldı 2 çocuğum eşimle ben zorla kovulduk evimiz yıkılmaya karar verildi bugün yıkıldı 40 yıllık emeğimiz acılı bir gün kurtarılması zor Kalktı ama gitmesi bir dakika bile sürmedi, gitti, bu bizim üzüntümüz.”

“İçimizde anılar var”

Suudi Arabistan’da satın aldığı evinin enkazında anıları olduğunu belirten Erkuş, “İçeride anılarımız var. Çıkardığımız ve çıkaramadığımız şeyler oldu. Suudi Arabistan’da emek verdiğim emek buydu.” . Burası benim petrolde tamirci olarak çalışarak satın aldığım evimdi” dedi.

“Babam okudu ve bana o kitapları aldı”

Defne Erkuş, üniversiteye hazırlık için aldığı kitapların enkaz altında kaldığını görünce üzüldüğünü belirterek, “Bugüne geldiğimde kitaplarım çöpte kaldı sandım. Babam okudu bana o kitaplardan aldı. Yıla hazırlanmak için odamı topluyordum. “Şu anda bir şey söyleyemem. Şu anda bir oyuncak ayım var” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu