Haber

Kılıçdaroğlu ile görüşen CHP’li 81 il liderlerinden ortak açıklama

CHP’de değişim tartışmaları sürerken Ankara’da kritik bir toplantı yapıldı.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 81 il başkanıyla bir araya geldi. Toplantının ardından il başkanları ortak açıklama yaptı.

“KALICI DEĞİŞİMİ KİŞİLER DEĞİL FİKİRLER YAPAR”

Toplantıda seçim sonuçları ve il başkanlarının kongre sürecine ilişkin tutumları merak edildi. 81 ilin liderleri tarafından yapılan ortak açıklamada, değişikliğe ilişkin şu ifadelere yer verildi:

“Değişim cezbedici sihirli bir kelimedir. Ancak kalıcı bir değişim ve dönüşümü meydana getirecek olan kişilerden çok fikir ve ilkelerdir. İnsan merkezli kurtarıcı söylemden kaynaklanan değişim taleplerinin, insanı kurtarıcı olduğu açıktır. yapısal ve işlevsel eksiklikler içermemesi, sağlıklı bir sonuca yol açmaması gerekir.”“CUMHURBAŞKANIMIZ GÖREVDEN ALINMAMALIDIR”

Açıklamada Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili şu ifadelere de dikkat çekildi:

“Seçim boyunca hepimizden daha çok çalıştığına bizzat şahit olduğumuz Cumhurbaşkanımızı itibarsızlaştıracak yaklaşımları tasvip etmediğimizin bilinmesini isteriz.”

Açıklamanın devamında, Kişi merkezli değil, ilke ve program merkezli bir yaklaşımla yürüteceğimiz kongre sürecini fiilen başlatmış bulunuyoruz” dedi.söylendi.

mudurnu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu