Haber

Seferihisar Belediyesi’nden çiftçiye tavuk desteği

Seferihisar Belediyesi, çiftçilere ek gelir kaynağı oluşturacak, vatandaşların güvenli gıdaya erişimini kolaylaştıracak “Köy Yumurtası Üretimi” projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında 400 aileye “atax” tavuğu dağıtıldı. Tavuk dağıtımına katılan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Her aileye 10’ar adet olmak üzere 4 bin tavuk dağıttık. Tavuklardan elde edilecek yumurtalara da alım garantisi verdik. Çiftçilerimize ek gelir sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Seferihisar Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü geçtiğimiz nisan ayında “Köy Yumurta Üretimi” projesini hayata geçirdi. Muhtarlarla işbirliği içinde başlatılan proje kapsamında köylülerin başvuruları değerlendirildi. Gelen başvurular sonucunda Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in katılımıyla 400 aileye tavuk dağıtıldı.

Yumurta satın alma garantisi

Her aileye dokuz “atax” yumurtlayan tavuk ve bir horoz dağıtıldı. Tavuklar 1 yıl süreyle kesilemez ve satılamaz. Ayrıca hayvanların bakım alanlarında kimyasal eserlerin kullanımına izin verilmeyecek ve vatandaşlar güvenli gıdaya ulaşabilecek. Dağıtım sırasında projeden yararlanan vatandaşlara tavukların bakımı ve beslenmesi hakkında bilgi verildi. Dağıtıma katılarak vatandaşlarla sohbet eden ve proje hakkında açıklamalarda bulunan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetkin, “Bugün hem yumurta tasmasını geliştirmek hem de çiftçiye destek olmak için tavuk dağıtımına başladık. 400 aileye 4 bin tavuk dağıtacağız. Ayrıca yumurta alım garantisi veriyoruz. Seferihisar Belediyesi olarak isteyen ailelerin yumurtalarını alıp Halk Pazarımızda satacağız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu