İş

Teva Pharma Birinci Çeyrek Gelir Artışıyla Kazandı

TEL AVİV – Teva Pharmaceutical Industries Ltd. (NYSE:TEVA), 2024 yılının ilk çeyreğinde analist beklentilerini 0,03 $ ile ıskalayarak, 0,51 $’lık konsensüse kıyasla 0,48 $’lık düzeltilmiş EPS bildirdi. Bununla birlikte, şirketin bu çeyrekteki geliri 3,82 milyar dolar olarak gerçekleşerek 3,73 milyar dolarlık analist tahminini aştı ve 2023’ün ilk çeyreğine göre yerel para birimi cinsinden %5’lik bir artışa işaret etti.

Jenerik ilaç sektörü küresel olarak %9’luk bir büyüme kaydederken, ABD’de AUSTEDO satışlarında %67’lik önemli bir artış görüldü ve bu da genel olumlu performansa katkıda bulundu. AJOVY gelirleri de %18 artışla 113 milyon dolara yükseldi.

Şirketin yakın zamanda sırasıyla Humira® ve Stelara® biyobenzerleri olan SIMLANDI ve SELARSDI için aldığı FDA onayları ve olanzapin LAI için alınan olumlu Faz 3 sonuçları, Teva’nın yenilikçi boru hattını genişletme konusundaki kararlılığını vurgulamaktadır.

Başkan ve CEO Richard Francis, şirketin büyüme motorları sunmaya, inovasyonu artırmaya, jenerik ilaç işini sürdürmeye ve stratejik sermaye dağıtımı için iş portföyünü optimize etmeye odaklanan Pivot to Growth Stratejisi kapsamında kaydettiği ilerlemeden gurur duyduğunu ifade etti.

Kazanç açıklamasının ardından hisse senedi %2,6 oranında yükseldi ve bu da gelir artışına piyasanın olumlu tepki verdiğini ve şirketin büyüme yörüngesine duyulan güveni gösteriyor. EPS’nin ıskalanmasına rağmen, gelir artışı ve stratejik ilerlemeler yatırımcılar arasında yankı bulmuş gibi görünüyor.

Teva, 2024 yılının tamamı için 15,7 ila 16,3 milyar dolar arasında gelir, 4,5 ila 5,0 milyar dolar arasında düzeltilmiş FAVÖK, 2,20 ila 2,50 dolar arasında düzeltilmiş EPS ve 1,7 ila 2,0 milyar dolar arasında serbest nakit akışı beklentisini teyit etti.

Hisse başına 0,12 dolarlık GAAP zararı ve 124 milyon dolarlık işletme faaliyetlerinde kullanılan nakit akışı karşısında şirket 32 milyon dolarlık serbest nakit akışı yaratmayı başardı. Teva’nın jenerik ilaç işine ve yenilikçi markalarına stratejik olarak odaklanması ve operasyonel verimlilik iyileştirmeleri, 2024 yılında da büyümeye devam etmesi için sağlam bir temel oluşturmuştur.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu